• Jak vyzrát na sociopata odvedle - Obrana proti nemilosrdným manipulátorům
  • Tip
 • Krátký popis - anotace pro knihu Jak vyzrát na sociopata odvedle

  Jakou má poctivý člověk šanci proti vychytralému sociopatovi – dobře maskovanému protivníkovi, který dokáže podvádět zcela beze studu? Jak může upřímný, otevřený člověk přesvědčit ostatní, že mají co do činění se sociopatem, když ten dokáže zcela chladnokrevně a vypočítavě manipulovat i s velmi inteligentními lidmi, někdy jen tak pro zábavu.

   

  V předchozí úspěšné publikaci Marthy Stoutové Sociopat odvedle jsme se naučili, jak sociopaty poznat. Teď se dozvíme i to, jak si s nimi poradit.

  Nejlepší způsob, jak se vypořádat se sociopatem, je úplně se mu vyhnout, ovšem okolnosti nám to ne vždycky umožňují. Co dělat, když se musíte bránit proti vlastnímu dítěti, nemilosrdnému expartnerovi, šéfovi v práci nebo jinému člověku, který má nad vámi mocenskou převahu? Na základě děsivých a často tragicky bolestných e-mailů a dopisů, které již mnoho let dostává, vysvětluje doktorka Stoutová psychologickou podstatu sociopatických manipulací a nabízí konkrétní zásady a postupy, které pomáhají lidem interakci s tak nebezpečnými jedinci zvládat.

   

  V jednotlivých kapitolách se autorka věnuje tématům jako destruktivní narcismus, násilní sociopaté, sociopatičtí kolegové, sociopatie v obchodních a vládních organizacích nebo sociopatie v rodině. Kniha přináší podrobný návod, jak nejlépe udržet sociopata v patřičných mezích. Ústředním bodem, který všechny výše uvedené kategorie sjednocuje, je popis vývoje psychologických teorií osobnosti a sociopatie a vysvětlení postupů, s jejichž pomocí mohou lidé se svědomím s převahou zvítězit nad osobami, které postrádají veškerou empatii a upřímný zájem o druhé. Jakmile pochopíte, s kým máte co do činění, a změníte pravidla hry tak, aby vyhovovala vám, budete mít nad sociopatem navrch a můžete se vymanit z jeho vlivu.

   

  Ať už se soudíte se sociopatickým expartnerem o děti, nebo jste se stali terčem manipulace vašeho šéfa či kolegy, na stránkách této knihy najdete pomoc i naději. Autorka nabízí nejen návod, jak lidi bez svědomí efektivně odzbrojit, ale přináší i hloubkovou analýzu lidského chování a konceptu normálnosti. Zároveň také poskytuje čtenářům účinné nástroje, s jejichž pomocí se sociopatům dokážou ubránit.

   

   

   

  Brožovaná vazba, počet stran 206. Překlad: Lucie Mikolajková

  Dostupnost:Skladem
  Můžeme doručit do:
  • Cena:
  • 380 Kč(–10 %)
   340 Kč
 • jak vyzrat